W naszym Domu mamy dzisiaj święto – Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych. To dobra okazja, aby ciepło i serdecznie uśmiechnąć się do wszystkich osób pracujących w naszym Domu!

Bardzo Wam dziękujemy za Waszą pracę – za solidność i profesjonalizm, za to że można na Was “liczyć”, za to, że “się przejmujecie i martwicie”, za to że Wam się chce - nawet wtedy, gdy nikomu już nic się nie chce. Ale szczególnie dziękujemy Wam za to, czego nie uczą w “szkole opiekunek” a jednak “macie to w sobie”: za współodczuwanie, za przytulanie, za gotowość nawet ośmieszenia siebie byleby tylko rozweselić starszą twarz, za umiejętność wcielania się w rolę clowna, misia, wróżki byleby tylko ubarwić szary świat. Dziękujemy Waszym rodzinom – za cierpliwość, za wyrozumiałość – bo może często ten “nasz świat” przynosicie w głowach i w sercach do swoich domów.
 Dzisiejsza Msza św w naszej kaplicy zostanie odprawiona w Waszej intencji – o siły  i wytrwałość – o to, by praca stawała się Waszą drogą do spełniania się i szczęścia. Dobrze, że jesteście.
 Anna i Witold Młodak z Mieszkańcami “Domu Pod Aniołem”