Nasz Dom Pod Aniołem znajduje się w starym XIX-wiecznym dworku, otoczonym rozległym, uroczym parkiem. Cały dom jest odnowiony, przystosowany i przygotowany na przyjęcie tak szczególnych mieszkańców, jakimi są osoby starsze. Pragniemy objąć opieką zarówno osoby przewlekle somatycznie chore, niesprawne ruchowo, leżące i wymagające całościowej pielęgnacji, jak i osoby samodzielnie poruszające się, ale jednak z różnych powodów wymagające stałej pomocy.

 


Spokój, cisza, obcowanie z naturą i pięknymi widokami wokół – to jeden wymiar tego, co potrzebuje starszy człowiek w jesieni swego życia. Inną potrzebą jest poczucie bezpieczeństwa – pewność, że w każdej sytuacji znajdą się obok życzliwi i profesjonalnie przygotowani ludzie, którzy pomogą poradzić sobie ze słabnącym organizmem i tą trudniejszą stroną podeszłego wieku. Tę potrzebę zapewniamy przez bardzo staranny dobór personelu – który ma być nie tylko wykwalifikowany,  ale przede wszystkim ludzki – w najszerszym tego słowa znaczeniu.  
 


Pragniemy odpowiadać także na następną potrzebę starszego człowieka – a mianowicie potrzebę utrzymywania kontaktów: z rodziną, z dawnymi przyjaciółmi, znajomymi – zachęcamy do odwiedzin, pomagamy w organizowaniu spotkań urodzinowych, imieninowych itp.  
 


Na terenie domu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem, w której w każdą niedzielę i święta – zawsze o godzinie 12:15 – odprawiana jest Msza Święta. Kaplica nosi imię świętego Jana Pawła II. Nasz dom położony jest między Wrześnią, a Gnieznem – w odległości zaledwie 12 kilometrów  od autostrady A2 – co umożliwia szybki i dogodny dojazd z wielu stron kraju.